رونمایی از ماكت شهرك فضایی ایران

ساخت وبلاگ
چکیده : رونمایی از ماكت شهرك فضایی ایران همزمان با برگزاری روز فناوری فضایی در 20 بهمن ماه، ماكت شهرك فضایی ... با عنوان : رونمایی از ماكت شهرك فضایی ایران بخوانید :

رونمایی از ماكت شهرك فضایی ایران

همزمان با برگزاری روز فناوری فضایی در 20 بهمن ماه، ماكت شهرك فضایی ایران نیز رونمایی شد.

این ماكت نشان دهند بخش های مختلف شهرك فضایی است كه قرار است در آینده ای نزدیك كلنگ احداث آن زده شود.

رییس سازمان فضایی ایران با بیان این كه مكان یابی برای احداث شهرك فضایی در داخل كشور مطالعه شده است گفت: دولت اصرار داشته و دارد كه این شهرك در خارج از استان تهران احداث شود.

دكتر حمید فاضلی اضافه كرد: سازمان فضایی كشور در این زمینه سعی كرده است تا بر فضای مورد نیاز برای احداث این شهرك متمركز شود و بر این اساس حدود 10 نقطه مورد مطالعه قرار گرفته است كه امیدواریم احداث این مركز بزودی در مجاورت استان تهران آغاز شود.

 

وی یادآور شد: جمع بندی ها در این زمینه تهیه و در اختیار دكتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری قرار گرفته و رییس جمهوری موافقت ضمنی خود را در این زمینه اعلام كرده است.

رییس سازمان فضایی كشور با بیان این كه برای احداث یك شهرك فضایی مدرن و امروزی حداقل به فضایی در حدود 100 تا 140 هكتار نیاز است اظهار داشت: فضایی كه هم اكنون در اختیار داریم حدود 40 هكتار است كه نیاز به توسعه آن داریم.

وی گفت: شهرك فضایی باید به مراكز تحقیقاتی و صنعتی نزدیك باشد و دانشمندان بتوانند در آنجا استقرار داشته باشند، ضمن این كه این شهرك باید از نظر زیرساخت های ارتباطی و مواصلاتی به محل پرتاب ماهواره ها و بزرگراه ها نزدیك و در مجاورت راه آهن بنا شود.


برچسب‌ها: دستاوردهای ایران در حوزه فضا رونمایی,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 16:36